Ubytování Beskydy, Rožnov pod Radhoštěm Penzion Beskyd

Tipy na výlet v Rožnově pod Radhoštěm a okolí

Město Rožnov pod Radhoštěm a blízké okolí v CHKO Beskydy Vám nabízí mnoho příležitostí jak zde strávit aktivní dovolenou, s řadou kulturních a sportovních akcí. Největší zajímavostí Rožnova je především Valašské muzeum v přírodě, které je jedno z největších a nejstarších v celosvětovém měřítku.

Unikátní Valašské muzeum v Beskydech

Skanzen v městě Rožnov pod Radhoštěm byl založen v roce 1925 a je nejstarší a největší ve střední Evropě. Skládá se ze tří areálů. Mlýnské doliny, Valašské dědiny a Dřevěného městečka. Při návštěvě muzea poznáte Beskydy takové, jaké byly před více jak 100 lety.

Beskydy, Pustevny a posvátná hora Radhošť

Jedno z nejkrásnějších míst v Beskydech, které ročně navštíví statisíce turistů. Pustevny a hora Radhošť je celoročně nejnavštěvovanější horské středisko v regionu Beskydy. Vzdálenost od Rožnova pod Radhoštěm je cca 20 km.

Rožnovské pivní a mořské lázně

V roce 2010 byly v Rožnově pod Radhoštěm otevřeny Rožnovské pivní lázně, nabízejí alternativní léčitelství východních kultur s běžnými lázeňskými postupy. Pivní lázně se nachází přímo v centru města Rožnov pod Radhoštěm.

Pustevny – stezka mezi korunami stromů

V Beskydech na Pustevnách nedaleko Rožnova pod Radhoštěm se nachází stezka v oblacích o celkové délce cca 600 m, její součástí je nejdelší zavěšený lanový chodník v České republice a nejdelší skleněná lávka v Evropě.

Venkovní koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm

Moderní letní koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm nabízí mnoho vodních atrakcí např. skluzavku, divokou řeku, houpací bazén, vodní číši, masážní děla a chrlič, vodní trampolínu, masážní vzduchová lůžka a lavice, masážní perličku atd.

Rožnov pod Radhoštěm - cyklostezka Bečva

Pro vyznavače cykloturistiky prochází Rožnovem pod Radhoštěm cyklostezka Bečva, která je unikátním projektem první cyklodálnice C1. Projedete přes 160 km značené trasy a poznáte přírodní krásy Valašska a Beskyd.

Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci

V samém srdci Beskyd, v městě Rožnov pod Radhoštěm byla roku 2012 postavena Jurkovičova rozhledna. Vznikla podle více než sto let starých nákresů architekta Dušana Jurkoviče. Výška rozhledny 32 metrů.

Štramberk

Štramberk je malebné městečko, kterému se také říká Moravský betlém, rozkládá se na svazích Bílé hory a Zámeckého vrchu. Také zde můžete navštívit hrad se známou věží Štramberská trúba a jeskyni Šipka.

Rozhledna Velký Javorník

Jednou s nejkrásnějších rozhleden v Severomoravském kraji je rozhledna Velký Javorník 917m. Rozhledna je 9 patrová a je sní vidět nádherný výhled na celé moravskoslezské Beskydy.

Přehled zajímavých míst v CHKO Beskydy

Valašské muzeum v přírodě (www.nmvp.cz)
Pustevny a Radhošť (www.pustevny.cz)
Golf Rožnov (www.golf-roznov.cz)
Cyklostezka Bečva (www.cyklostezkabecva.com)
Gibon park lanová dráha (www.gibon-park.cz)
Lanový horský park Tarzanie (www.tarzanie.cz)
Turistické centrum Rožnov pod Radhoštěm (www.roznov.cz)
TATRA muzeum Kopřivnice (www.tatramuseum.cz)
Krytý bazén a letní koupaliště (www.krytybazen.cz)
Tenisová hala Synot tip Hall (www.synottiphall.cz)
Aquapark Frenštát pod Radhoštěm (www.aquafrenstat.cz)
Aquapark Olešná Frýdek Místek (www.aquapark-olesna.cz)
Aquapark Valašské Meziříčí (www.bazenvm.cz)
Přírodní koupaliště biotop (www.biotopbecva.cz)
Ski alpin Pustevny (www.skialpin.cz)
Ski areál Bílá (www.skibila.cz)
Ski areál Rališka (www.raliska.cz)
ZOO Lešná (www.zoozlin.eu)